Aktualne wydarzenia

Poniżej galeria zdjęć z ostatnich spotkań,które odbyły się w naszej remizie OSP:


  • Warsztaty:
kliknij , aby obejrzeć zdjęcia >>klik<<  
  • Mikołaj:

kliknij , aby obejrzeć zdjęcia >>klik<<


Autorki zdjęć: Julia Mańka :)
Emilia Szuba :)
Warsztaty plastyczne


·
3 grudzień 2016 (sobota) godzina 15 , zapisy: Monika Piłat 693-977-596 (liczba miejsc ograniczona)

Warsztaty kulinarne

·
10 grudzień 2016 (sobota) godzina 12 , zapisy: Monika Piłat 693-977-596 (liczba miejsc ograniczona)Spotkanie z Mikołajem

·
11 grudzień 2016 (niedziela) godzina 16

Kalendarium imprez

Zawody Strażackie

15-05-2011 Chodlik

W dniu 15 maja 2011 r. w Chodliku odbyły się zawodySportowo-Pożarnicze zorganizowane przez Komendę Powiatową Państwowej StrażyPożarnej w Opolu Lubelskim dla jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z gmin:Józefów, Karczmiska, Łaziska i Wilków.
W zawodach uczestniczyło 41 jednostek w tym 2 kobiece.
Z terenu gminy Karczmiska w zawodach uczestniczyło 10 jednostek OSP, akolejność zajętych miejsc przedstawia się następująco:

OSP Noworąblów
OSP Głusko
OSP Karczmiska Pierwsze
OSP Karczmiska Drugie
OSP Uściąż
OSP Zaborze
Chodlik
Wolica
Wymysłów
Słotwiny


Festyn rodzinny

12-06-2011 Wolica

Klikając na poniższy link obejrzysz zdjęcia z Festynu Rodzinnego,który odbył się 12-06-2011 roku w Naszej remizie.

60-lecie OSP

25-09-2011 Wolica


25 września odbyła się uroczystość obchodów 60-lecia istnienia Naszej jednostki OSP

10:30 Zbiórka jednostek przed remizą OSP,

11:00 Msza Święta w Kaplicy na której poświęcony zostanie sztandar,

12:00 Przekazanie sztandaru,

12:45 Oficjalne otwarcie i poświęcenie remizy OSP

13:00 Karty z historii OSP Wolica,

13:15 Odznaczenia i wyróżnienia,

13:45 Przemówienia okolicznościowe,

14:30 Część artystyczna,

15:00 Poczęstunek


Wkrótce zdjęcia....

I spotkanie opłatkowe Seniorów Wolicy

31-01-2012 Wolica


31 stycznia 2012 r. z inicjatywy Koła Kobiet Aktywnych i przy współudzialeOSPodbyła się w Świetlicy Wiejskiej w Wolicy przepiękna uroczystość – Pierwsze Spotkanie Opłatkowe Seniorów Wsi ph. „Złote Lata Jesieni”.Po raz pierwszygrupa osób po „siedemdziesiątce” miała okazję być razem – spotkać się, porozmawiać i pośpiewać.

W imieniu organizatorów, radny naszej wsi, Jacek Bojarski szczególnie gorąco powitał najpierw bohaterów dzisiejszego dnia: osoby starsze, seniorów wolickiej społeczności, a następniezaproszonych gości, którzy uświetnili ten dzień w osobach: sekretarza gminy Karczmiska p. Edwarda Rudnickiego, dyrektora Szkoły Filialnej im. M. Konopnickiej w Głusku p. Janusza Raczkiewicza, sołtysa wsi Wolica, p.Ryszarda Buzę oraz uczniów ze S. F. w Głusku, którzy pod okiem pani Ryszardy Burek przygotowali część artystyczną.

Po oficjalnym powitaniu przyszedł czas na życzenia. W imieniu organizatorów i mieszkańców wsi serdeczne życzenia złożył radny, dalej wystąpił sekretarz gminy, któryw imieniu własnym i wójta życzył wszystkiego co najlepsze i wręczył kosz słodkości. Przewodnicząca KKA p. Renata Mazurkiewicz wraz z życzeniami złożyła „bukiet słodyczy” na ręce najstarszego mieszkańca naszej wsi, p. Jana Nowaczka, który w tym roku skończy 95 lat. Odśpiewano „Sto Lat”.

Zgodnie z tradycją senior wsi rozpoczął łamanie opłatkiem. Przy akompaniamencie polskich kolędpopłynęły pełne wzruszeń i radości życzenia błogosławieństwa Bożego na dalsze lata życia „od każdego-dla każdego”. Dalej w swojej inscenizacji wnuki i prawnuki wyraziły podziękowania dla babć i dziadków..
Skromna, ale jakże niezwykle klimatyczna impreza na pewno na długo zagości w pamięci uczestników. Panie z KKA przygotowały dla seniorów poczęstunek, upiekły przepyszne ciasta i zadbały o ich dobre humory. Był czas na wspomnienia, refleksje i przyśpiewki „z tamtych lat”. Wtedy też gościom zadano pracę domową, aby „ocalić od zapomnienia”chwile, sytuacje, osoby, piosenki, jeszcze żyjące w pamięci poproszono o ich zebranie, spisanie i przekazanie, co OSP wykorzysta przy redagowaniu kroniki . Dużo osób zadeklarowało pomoc, nawet już zostały przydzielone konkretne zadania.

A potem było już biesiadowanie i wspólny śpiew.
Sekretarz OSP w Wolicy
Elżbieta Gąska

Kreator stron internetowych - przetestuj